NOVINKA - INOVATIVNÍ ELEKTROVOZÍKY ROBOOTER NYNÍ SKLADEM V NAŠÍ PRODEJNĚ V PRAZE!

Novinky

Jak získat příspěvěk na elektrický invalidní vozík – elektrovozík od Úřadu práce ČR

 

Vybrali jste si u prodejce váš elektrický invalidní vozík a tento není hrazen zdravotní pojišťovnou? Je tady další možnost a to požádat o příspěvek na zvláštní pomůcku Úřad práce ČR. Tento příspěvek(dotace) je jednorázová peněžitá dávka určená osobám se zdravotním postižením trvajícím déle než jeden rok. Konkrétně se jedná o postižení jako je těžká vada nosného nebo pohybového ústrojí, těžké postižení zraku či sluchu anebo postižení interní povahy. V případě příspěvku na pořízení motorového vozidla pak seznam doplňuje ještě hluboká mentální retardace

Nárok na příspěvek na elektrovozík jako zvláštní pomůcku má osoba, která má:

Za dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav se pro účely přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku považuje nepříznivý zdravotní stav, který podle poznatků lékařské vědy trvá nebo má trvat déle než 1 rok

Proces vyřizování žádosti o přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku trvá obvykle 2 až 3 měsíce

Podrobné informace o tom, jak žádat o přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku, včetně podmínek pro poskytnutí příspěvku, jsou k dispozici na webových stránkách Úřadu práce ČR .

 jak-ziskat-podporu-01

 

https://www.uradprace.cz/web/cz/prispevek-na-zvlastni-pomucku

 

Péče o lithiové baterie v elektrokoloběžce

Péče o lithiové baterie v elektrokoloběžce je velmi důležitá pro jejich dlouhodobou životnost. Zde jsou některé základní tipy, jak se o ně starat:

  • Nabíjejte správně: Používejte pouze originální nabíječku a nezapomeňte, že baterie se zahřívá během jízdy. Proto po jízdě nebo nabíjení počkejte, než se baterie zchladí, než ji začnete nabíjet znovu. Pokud je to možné, měli byste mít koloběžku během nabíjení pod kontrolou.

  • Vyvarujte se úplného vybití: Baterie by neměla být vybita na méně než 10% kapacity. Pokud je to možné, měli byste ji nabít, než klesne pod 30-40% kapacity.

  • Skladujte správně: Baterie by měla být skladována v suchém a chladném prostředí s teplotou mezi 40-60% nabitím.

  • Vyvarujte se extrémních teplot: Baterie by neměla být vystavena extrémním teplotám nad 50°C a pod -20°C.

  • Po nabití: Nenechávejte baterii příliš dlouho nabitou na 100%. Po nabití odpojte nabíječku co nejdříve.

Tyto tipy pomohou prodloužit životnost vaší elektrokoloběžky a její baterie.

Elektromobilita

Budoucnost patří e-mobilitě, nebo ji někdo může také říkat elektromobilita. Vytváří ekologická, tichá a efektivní vozidla, která se budou pohybovat na silnici. Některé výzvy je třeba ještě překonat, abychom mohli využít výhody elektrického pohonu. Pokud neznáte nebo jste o elektromobilitě neslyšeli, tento článek je zde, aby všechny pochybnosti týkající se tohoto tématu.

 

Co je elektromobilita?

 

Elektromobilita je využití elektrických automobilů nebo elektrokol, elektrický koloběžek zkrátka plně elektrických vozidel - vozítek. Společným rysem mobility je, že všechny jsou plně poháněny pomocí elektřiny. Obsahují prostředky pro ukládání energie na palubě (baterie) pro získávání energie především z elektrické sítě. Elektrovozidla jsou tichá, efektivní a produkují méně uhlíkových emisí.

1

 

Jaký je význam E-mobility?

 

Emise mají různé negativní dopady na klima. V atmosféře je nyní více než kdy jindy CO2, což má za následek, že se naše planeta v důsledku globálního oteplování stále více otepluje

E-mobilita se svými vozidly s nízkými emisemi zlepšuje kvalitu ovzduší a má pozitivní vliv na naše zdraví. Spalovací motory brzy zaniknou, protože fosilní paliva, jako je ropa, benzín a nafta, jsou vyčerpatelné zdroje a nyní jsou jejich zásoby u konce. To je důvod, proč jsou elektrovozidla, elektroskútry, elektrokoloběžky a další různá elektrovozítka, budoucnost, protože jejich energetický systém nikdy nezmizí a jejich vývoj je nezadržitelný. Baterie - akumulátory zažívají neuvěřitelný rozvoj a i vodík může sehrát v elektromobilitě roli.

3 položek celkem