Elektrokoloběžka SXT Monster


29 990 Kč

Cena bez DPH: 24 785 Kč

Dostupnost: Skladem u dodavatele

  • Kód výrobku: Elektrokoloběžka SXT Monster

Dostupné možnostiVlastnosti
Konstrukce Ocel a hliník, dřevo
Hmotnost 47 kg ( s li-ion baterií)
Rozměry délka 138 cm , šířka 34 cm, výška 102-107 cm, rozvor 103 cm, zdvih podvozku 18 cm, šířka nášlapné podlážky 28 cm, výška sedla (min / max) 80cm / 90 cm (od podlahy), šířka rukojeti 60 cm, výška řídítek (min / max) 102 / 107 cm,
Kola Ø 37 cm / šířka 12 cm - offroad verze
Motor 2000 W (48V) bezkartáčový
Nosnost 140 kg
Brzdy Přední a zadní kotoučové brzdy
Baterie 48V 12Ah lead acid baterie ( volitelně i 30Ah li - ion nebo 20Ah LiFePo4 )
Doba nabíjení 6 hod
Max. rychlost 50 km/h
Max. dojezd 20 km ( s volitelnou baterii 30 Ah Li Ion až 60 km) (v závislosti na terénu, stylu jízdy, stavu nabíjení, teplotě a zatížení.)
Výbava Přední a zadní LED osvětlení, přední a zadní odpružení, klakson, 2x klíč, skládací mechanismus, LED směrová signalizace pod sedlem, omezení výkonu ECO režim, ukazatel stavu baterie, přední a zadní blatník, zpětná zrcátka
Záruka 2 roky

SXT Monster - terénní elektrokolběžka do přírody pro pravé chlapy

Tato nová vlajková loď dovážená z Německa v sortimentu produktů e-scooters  SXT Monster nevypadá jen masivně a nadřazeně, ale také přesvědčuje jeho technickými vlastnostmi. Silný motor 48 V s výkonem motoru 2000 W rozjede SXT Monster tak, že můžete lehce předjíždět mopedy a kola. Zrychlení tohoto modelu je neuvěřitelné a max. rychlost až 50 km/h lze dosáhnout během několika sekund (toto může být zvýšeno přidáním našeho tuningového soustrojí tak, aby koloběžka byla výrazně vyšší než 40 km/h). Ve zdroji napájení elektrického skútru máte možnost volby mezi standardním velkým článkem olověné baterie 48V/12Ah s dojezdem cca. 20 km, 48V/20Ah LiFePo4 (lithiová) baterie s dojezdem cca. 40 km a 48V/ 30Ah Li - Ion (lithiová) baterie s dojezdem cca. 60 km. Výhody lithiových baterií ve srovnání s "normálními" olověnými Lead acid bateriemi jsou zřejmé. Za prvé, váha je pouze asi polovina olověné baterie a další věc je kapacita baterie 20Ah / 30Ah je mnohem větší než kapacita olověných kyselinových baterií, která je pouze 12Ah, což vede k mnohem většímu maximálnímu dojezdu.Mnozí lidé jsou okamžitě odrazeni cenou lithiových baterií - to znamená, že tyto baterie považují za drahé. Důležité je porovnat počet nabíjecích cyklů baterií. Pro standardní olověný akumulátor je počet zatěžovacích cyklů přibližně 250 (tj. lze baterii nabíjet až 250 krát, dokud není třeba vyměnit novou baterii) - lithiová baterie však vydrží až 1500 nabíjení cyklů. Takže pokud se podíváme pozorně, výsledek tohoto porovnání je následující: 

Olověný akumulátor 12Ah: 250 nabíjecích cyklů x 20 km dojezd = celková životnost 5.000 km

Lithiová baterie LiFePo4 20Ah: 1 200 nabíjecích cyklů x 40 km dojezd = celková životnost 48.000 km

Lithiová baterie Li-Ion 30Ah: 1500 nábíjecích cyklů x 60 km dojezd = celková životnost 90.000 km

Pokud porovnáme ceny a ekonomické aspekty jednotlivých baterií. Tak celkový dojezd LiFePo4 baterie je 9,6x vyšší než olověné baterie, ale cena je pouze 3,5x vyšší. A lithiová baterie s její očekávanou životností je ještě podstatně levnější než technologie olověných baterií. Výsledek je ještě zřetelnější, pokud porovnáte baterii Li-Ion tak dojezd je 18x vyšší, ale baterie je pouze 5x dražší než olověná baterie.

V porovnání s našimi dalšími skútrovými modely jsme se nezřekli čehokoliv, co se týče zavěšení. SXT Monster také přichází s nastavitelným předním a zadním odpružením, které zaručuje nejvyšší možný jízdní komfort. Jeho vzhled s masivními pouličními pneumatikami sestavenými na exkluzivně černých barvách z lehké slitiny v kombinaci s černým rámem dává celému skútru svůj super sportovní závodní vzhled.

Na přední straně na řídítkách jsme vybavili koloběžkou SXT Monster s rychloměrem LCD, který vždy ukazuje aktuální rychlost, vzdálenost, kterou jste řídili, čas a mnoho dalších věcí. Skútr má také LED přední a zadní světla (včetně přerušovaného světla), stejně jako houkačku.

Bezpečnost je jednou z nejdůležitějších věcí, proto jsme na stroji SXT Monster použili přední a zadní kotoučové brzdy, které zaručují účinné zabrzdění v případě nouze. Pokud jsou brzdové destičky opotřebené, jsou snadno vyměnitelné, aniž byste museli navštívit dealera nebo servis. Náhradní díly máme k dispozici.

Stejně jako u všech ostatních modelů SXT Scooter můžete za několik sekund sejmout sedlo i na tomto modelu. Po vyjmutí sedadla se může koloběžka složit pro snadnou a bezpečnou přepravu skútru z bodu A do B. Také sklápěcí mechanismus činí model SXT Monster extrémně malý a nabízí možnost uložení v každém koutě bytu, uvnitř kufru auta,karavanu nebo lodi. Je to jen perfektní inteligentní mobilní vozidlo s mnoha způsoby využití zejména je určené do přírody.

Upozornění!: Tuto elektrokoloběžku vzhledem k maximální rychlosti a výkonu motoru nelze užít k jízdě na pozemních komunikacích!


Odkaz na naší fotogalerii SXT Monster >>Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze