Elektrokoloběžka SXT 1000 XL EEC


22 989 Kč

Cena bez DPH: 18 999 Kč

Dostupnost: Skladem u dodavatele

  • Kód výrobku: Elektrokoloběžka SXT 1000 XL EEC

Dostupné možnostiVlastnosti
Konstrukce Ocel a hliník
Hmotnost 30,7 kg
Rozměry délka 124 cm , šířka 28 cm, výška 115 cm rozvor 96 cm zdvih podvozku 13 cm výška, délka, šířka stupačky 27 cm / 48 cm / 28,5 cm výška sedla (min / max) 84 cm / 98 cm od podlahy výška lišty rukojeti 110 cm od podlahy
Kola Ø 28 cm / šířka 9 cm
Motor 1000W Max. 1280w
Nosnost 120 kg
Brzdy Přední a zadní kotoučové brzdy
Baterie 48V 12Ah lead acid baterie ( volitelně i li - ion a LiFePo4 )
Doba nabíjení 6h
Max. rychlost 45 km/h
Max. dojezd 20 km ( s volitelnou baterii 30 Ah Li Ion až 60 km) (v závislosti na terénu, stylu jízdy, stavu nabíjení, teplotě a zatížení.)
Výbava Přední a zadní LED osvětlení, zpětná zrcátka, přední a zadní odpružení, klakson, kompletní dokumentace COC list pro možnost registraci, 2x klíč
Záruka 2 roky

SXT 1000 XL EEC lze registrovat v registru vozidel, který mu přidělí registrační značku. Skútr pak podléhá pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou motorovým vozidlem (povinné ručení), což je nesporná výhoda při případně způsobené dopravní nehodě. K jeho řízení potřebujete vlastnit řidičské oprávnění pro skupinu AM.

Tato nová vlajková loď dovážená z Německa v sortimentu produktů e-scooters  SXT 1000 XL EEC nevypadá jen masivně a nadřazeně, ale také přesvědčuje jeho technickými vlastnostmi. Silný motor 48 V s výkonem motoru 1000 W rozjede SXT 1000 XL EEC tak, že můžete lehce předjíždět mopedy a kola. Zrychlení tohoto modelu je neuvěřitelné a max. rychlost až 40 km/h lze dosáhnout během několika sekund (toto může být zvýšeno přidáním našeho tuningového soustrojí tak, aby koloběžka byla výrazně vyšší než 40 km/h). Ve zdroji napájení elektrického skútru máte možnost volby mezi standardním velkým článkem olověné baterie 48V/12Ah s dojezdem cca. 20 km, 48V/20Ah LiFePo4 (lithiová) baterie s dojezdem cca. 40 km a 48V/ 30Ah Li - Ion (lithiová) baterie s dojezdem cca. 60 km. Výhody lithiových baterií ve srovnání s "normálními" olověnými Lead acid bateriemi jsou zřejmé. Za prvé, váha je pouze asi polovina olověné baterie a další věc je kapacita baterie 20Ah / 30Ah je mnohem větší než kapacita olověných kyselinových baterií, která je pouze 12Ah, což vede k mnohem většímu maximálnímu dojezdu.Mnozí lidé jsou okamžitě odrazeni cenou lithiových baterií - to znamená, že tyto baterie považují za drahé. Důležité je porovnat počet nabíjecích cyklů baterií. Pro standardní olověný akumulátor je počet zatěžovacích cyklů přibližně 250 (tj. lze baterii nabíjet až 250 krát, dokud není třeba vyměnit novou baterii) - lithiová baterie však vydrží až 1500 nabíjení cyklů. Takže pokud se podíváme pozorně, výsledek tohoto porovnání je následující: 

Olověný akumulátor 12Ah: 250 nabíjecích cyklů x 20 km dojezd = celková životnost 5.000 km

Lithiová baterie LiFePo4 20Ah: 1 200 nabíjecích cyklů x 40 km dojezd = celková životnost 48.000 km

Lithiová baterie Li-Ion 30Ah: 1500 nábíjecích cyklů x 60 km dojezd = celková životnost 90.000 km

Pokud porovnáme ceny a ekonomické aspekty jednotlivých baterií. Tak celkový dojezd LiFePo4 baterie je 9,6x vyšší než olověné baterie, ale cena je pouze 3,5x vyšší. A lithiová baterie s její očekávanou životností je ještě podstatně levnější než technologie olověných baterií. Výsledek je ještě zřetelnější, pokud porovnáte baterii Li-Ion tak dojezd je 18x vyšší, ale baterie je pouze 5x dražší než olověná baterie.

V porovnání s našimi dalšími skútrovými modely jsme se nezřekli čehokoliv, co se týče zavěšení. SXT 1000 XL EEC také přichází s nastavitelným předním a zadním odpružením, které zaručuje nejvyšší možný jízdní komfort. Jeho vzhled s masivními pouličními pneumatikami sestavenými na exkluzivně černých barvách z lehké slitiny v kombinaci s černým rámem dává celému skútru svůj super sportovní závodní vzhled.

Na přední straně na řídítkách jsme vybavili koloběžkou SXT 1000 XL EHS s rychloměrem LCD, který vždy ukazuje aktuální rychlost, vzdálenost, kterou jste řídili, čas a mnoho dalších věcí. Skútr má také LED přední a zadní světla (včetně přerušovaného světla), stejně jako houkačku.

Bezpečnost je jednou z nejdůležitějších věcí, proto jsme na stroji SXT 1000 XL EEC použili přední a zadní kotoučové brzdy, které zaručují účinné zabrzdění v případě nouze. Pokud jsou brzdové destičky opotřebené, jsou snadno vyměnitelné, aniž byste museli navštívit dealera nebo servis. Náhradní díly máme k dispozici.

Stejně jako u všech ostatních modelů SXT Scooter můžete za několik sekund sejmout sedlo i na tomto modelu. Po vyjmutí sedadla se může koloběžka složit pro snadnou a bezpečnou přepravu skútru z bodu A do B. Také sklápěcí mechanismus činí model SXT1000 XL EEC extrémně malý a nabízí možnost uložení v každém koutě bytu, uvnitř kufru auta,karavanu nebo lodi. Je to jen perfektní inteligentní mobilní vozidlo s mnoha způsoby využití.

Každý model je dodáván s označením COC (certifikát EU, který umožňuje registraci v registru vozidel ČR) - s tímto dokumentem můžete snadno zaregistrovat a pojistit koloběžku, abyste ji mohli legálně používat na veřejných komunikacích. Vezměte prosím na vědomí, že tento model musí být pojištěn a registrován, aby mohl být legálně využíván.

  • Systém sedla se systémem Click & Lock - vylepšené uzamykání sedla - nyní je sedlo 100% zajištěno a pevně nasazeno na skútru a může se namontovat za několik sekund a znovu vyjmout. Blokování probíhá pomocí nožní páky.
Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze