Časté dotazy

Proč koupit elektroskútr nebo elektromotocykl?


 1. Provozní náklady jsou u elektroskútru nebo elektromotocyklu zlomkem provozních nákladů u strojů se spalovacím motorem.

 2. Dynamika jízdy elektroskútru nebo elektromotocyklu je podstatně lepší než u spalovacích modelů. Zrychlení vyšší a bez záškubů vznikajících při řazení rychlostí u vozidel se spalovacím motorem, záběr motoru okamžitý v kterékoli rychlosti a to již od nuly.

 3. Zatím co spalovací motor má přes stovky pohyblivých dílů tak elektromotor má jen ložisko, rotor a stator.

 4. Díky podstatně jednodušší konstrukci je poruchovost elektroskútru nebo elektromotocyklu prakticky nulová v porovnání s poruchovostí obdobného stroje se spalovacím motorem.

 5. S elektroskútrem nebo elektromotocyklem nikdy nebudete muset jet na měření emisí.

 6. V elektroskútru nebo elektromotocyklu nikdy nebudete muset měnit a platit oleje, různé filtry a provozní kapaliny.

 7. V elektroskútru nebo elektromotocyklu budete muset měnit brzdové destičky méně často. Zatím co stroj se spalovacím motorem při brzdění opotřebovává brzdové destičky, elektroskútr nebo elektromotocykl místo toho vrací energii do akumulátoru.

 8. Elektroskútr nebo elektromotocykl prakticky není slyšet, pouze při rychlé jízdě zbývá šum vzduchu a hluk od kol.

 9. Elektroskútr nebo elektromotocykl neprodukuje emise CO2 a je provozován bez emisí = přispíváte k ochraně životního prostředí. Lze je provozovat v uzavřených prostorách (haly, sklady atd.)

 10. Cena elektřiny roste pomaleji než cena benzinu a nafty a tento trend je velice pravděpodobný i v budoucnu.

 11. Elektřinu lze získat mnoha způsoby, zatímco u běžného paliva jste odkázáni na neobnovitelný zdroj jehož dlouhodobá dostupnost je pochybná.

 12. Ušetříte nemalou částku na povinném ručení. Můžete parkovat v tzv. modrých zónách ad.


Co znamená zkratka EEC u některých produktů ?

Zkratka EEC zjednodušeně znamená, že elektroskútr nebo elektrokoloběžka splňuje závazné normy EU a má příslušné certifikace a lze je registrovat v registru motorových vozidel v ČR, který mu přidělí registrační značku.

Co je rekuperace ?

Pojem rekuperace se nejčastěji skloňuje ve spojitosti se závody Formule 1 pod názvem KERS - Kinetic Energy Recovery System. Jedná se o zpětné získávání energie, které vzniká při brzdění, tření, čímž se prodlužuje dojezdová vzdálenost stroje.

Co znamená elektro mobilita?

E-Mobilita je stále více a více udržitelnou alternativou mobility desetiletí. Zejména v městských a příměstských oblastech čelí naše společnost zásadním změnám. Rostoucí města, neustálý stres a přetížení automobilovou dopravou, vysoké ceny pohonných hmot a rostoucí povědomí o životním prostředí a zdraví jsou předpoklady pro novou budoucí mobilitu. Klíčovou technologií pro udržitelné systémy je elektromobilita.

Jaké jsou náklady u elektrického pohonu?

Zvyšující cena benzínu a oleje Vás už nemusí trápit ! Energii "tankujete" přímo z běžné elektrické zásuvky, a to za velmi nízké ceny, oproti benzínu – cca 10 x menší. Chytrá a efektivní elektronika bezúdržbového elektromotoru snižuje náklady na provoz i pohonné hmoty, v tomto případě samozřejmě elektřinu. Tím, že na elektroskútru nenajdete jediný benzínový díl, se tyto neopotřebovávají běžným provozem, odpadají drahé servisní náklady a šetříte svůj drahocenný čas.

Je elektrický motor ekologický?

Samozřejmě. Vše se obejde bez benzínu, bez oleje, bez výfukových zplodin ! Elektro skútry a elektro koloběžky jsou zcela bez emisní a nehlučné. Při jízdě krajinou a městem si můžete vychutnávat pouze nádherný pocit z ekologické jízdy, bez velkých nákladů, dopravních kolon a starostí kde zaparkovat. Neznamená to, že by jste se měli jakkoli vzdát pohodlí a komfortu, na který můžete být zvyklí z benzínového stroje. Naopak, jízdními vlastnostmi Vás naše stroje velmi překvapí, stejně tak i výkonem, zejména akcelerací při rozjezdech.

Jak silný elektromotor mají Vaše elektro skútry?

Jestliže jste zastáncem starého konceptu vyšší objem motoru = vyšší výkon, vyvedeme Vás z omylu. Naše silné elektromotory se bez ostychu můžou porovnávat s 50 ccm3 benzínovými motorkami. Velmi silný moment otáčení s lineárním rozvojem elektromotoru poskytují velmi  plynulou jízdu a velmi rychlé rozjezdy.

Vydává elektromotor nějaký hluk?

Díky technologii elektromotoru je jediné co slyšíte šum pneumatik o asfalt nebo pohyb řetězu, velmi nezvyklé, velmi příjemné. Neuslyšíte, žádný zvuk motoru ani jeho vibrace. I přes to, jestliže potřebujete zrychlit, budete překvapeni výkonem bez jakéhokoli zvuku. Je to neuvěřitelný zážitek, který musíte prožít a budete o něm vyprávět i okolí.

Jaké jsou nároky na údržbu a užívání elektrických skútrů ?

Při nabíjení zasunete nabíječku (stejně jako do vašeho PC-Notebooku) a nabíjíte. Neměníte žádný vyjetý olej, nestojíte frontu u benzínové stanice, netrápí Vás žádné zvyšování ceny pohonných hmot. Motor elektro skútru je zcela bezúdržbový a spolehlivý. V případě jízdy na delší trasy s sebou můžete vozit nabíječku pod sedadlem, kde je na ní přesně vymezen prostor. 

Jsou baterie bezpečné?

Naše akumulátory jsou buď lithiové (LiFePO4, což jsou nejmodernější varianty lithiových baterií) nebo Lead acid-gelové baterie. Všechny varianty baterií pro elektro skútry jsou zcela bezúdržbové a jsou dodávány s inteligentní procesorem řízenou nabíječkou.

Jak funguje motor elektro skútru?

Jedná se o bezkartáčový a bezúdržbový elektromotor s vynikajícím výkonem, který je umístěn v zadním náboji elektroskútru (některé menší modely elektrokoloběžek mohou mít motor umístěn v předním kole). Jeho výkon je tak přenášen přímo a bez jakýchkoli ztrát do poháněného kola. Jsou tím sníženy veškeré třecí ztráty (jako například u benzínových motocyklů – řemen ad.) a snižuje to celkovou hmotnost elektrického skútru.

Jak je konstruován rám elektro skútru?

Je speciálně upravený a zkonstruovaný a splňuje evropské normy. Trubková konstrukce s mříží je vyrobena z nerezové oceli ( některé menší modely jsou vyrobeny ze speciální hliníkové slitiny nebo dokonce karbonu ), což zajišťuje vynikající stabilitu a nízkou hmotnost celku. Akumulátory jsou většinou umístěny přímo v rámu a jsou tak spolehlivě fixovány i pro rychlejší styl jízdy.